ARI FALI

Başlatan sacrife, Eyl 11, 2007, 06:43 ÖS

« önceki - sonraki »

sacrife

Fil
1924, 1956, 1988, 2020Bu yıl sağlamlık, dayanıklılık, ciddiyet simgesidir. Bu yılda başlatılan iş yarım bırakılmaz. Bu yılda doğan insan güçlü, toplu bir vücut ve ayaklara sahip olabilir. Onun uzun bir burnu, kısa kulakları olabilir. Fil insanı sabırlıdır, kolay öfkelenmez. Ama öfkelenirse de çok korkunç olabilir. Çok güçlüdür. Adet, ananelerine bağlıdır, aile reisidir ve koruyucusudur. O yavaş ama kararlıdır. Başka insanlarla işbirliğine yanaşabilir. Olumsuz özellikleri: Bazı filler güvenilmez, geveze ve yalancı olabilirler.


sacrife


sacrife

At
1925, 1957, 1989, 2021Çin Astrolojisinin bencil At'ına karşılık ari takviminin At'ı adalet ve dayanıklılık temsilcisidir. Bu yıl adalet uğruna savaşta yemin ve anlaşma ile ilgilidir. Bu yılda doğan insan kendi mutluluğunun yaratıcısıdır. O dürüst ve cesurdur, doğayı ve genişliği sever, seyahat eder, sporla uğraşır. Adalet ve haksızlığın koruyucusu olarak formaliteyi bozan herkesi cezalandırabilir. At yalnızca toplulukta kendi gücünü ortaya koyar. Dış görünüş olarak, At atletik yapılı, büyük dişlere sahip, kuru saçları ve güzel gözleri olan biridir. Olumsuz özellikleri: sorumsuz, korkak, tembel olabilirler.


sacrife

Çita
1926, 1958, 1990, 2022Bu yıl savaşlar ve soykırımlar olacaktır. Bu yıl yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Çita çok hızlı koşar, büyük arazileri anında ele geçirir ve her koşulda yaşayabilir. Çita insanı savaşçıdır, agresiftir, korkusuzdur. Oyununu oynar ve her şeyi tersine çevirir. Bu insan dürüsttür, iyi savaşçıdır, mücadeleden çekilmez, çok güçlü ve sert bakışlıdır. Olumsuz özellikleri: Bazı Çita'lar ilişkilerinde başarısız, zayıf ve korkak olabilirler.


sacrife

Tavus Kuşu
1927, 1959, 1991, 2023Bu yıl oyuna gelme, dolandırılma, yalanlar yılıdır. Bu yılda kötülük beyaz elbise giyerek maske takar ve insanları kandırır. Tavus kuşu yılında doğan insan neşeli, oynamayı seven ve sürprizlerle dolu bir kişiliğe sahiptir. O yeteneklerini ve güçlerini tamamen ortaya koymaktan yanadır. O her zaman karakterinin yeni çizgilerini ortaya koyar, yerinde durmaz, insanları sürekli şaşırtır ve bu arada kendisi de şaşırmaya devam eder. Para ve zenginliğe değer vermez ve bunları amaç olarak görmez. Bu insanları gösterişten hoşlandıkları için sevmezler. Tavus kuşu insanları her zaman sayısız planlar yaparlar. Bazen bu planlar gerçekten de çok çılgınca olabilirler. Olumsuz özellikleri: Bazı Tavus kuşu insanları sıkıcı, öfkeci, içe kapanık kişilik sahibi olabilirler.

sacrife

Kuğu
1928, 1960, 1992, 2024Kuğu yılı insanların ruhsal bütünlükleri ile ilgilidir. Bu yıl mucizeler başkaldırabilir. Cimrilik, yalanlar, entrikalar, yerine getirilmeyen sözler, vaatler olabilir. Kuğu insanları gururlu, yüksek hayallere inanan, meditasyona yatkın insanlardır. Maddi olarak yaşamdan hiçbir beklentileri olmaz. O iç dünyasında huzuru bulan insanlardandır. Sevgide çok sadık biridir. Kuğu insanı yakınlarına çok bağlıdır, onlardan uzak kalırsa büyük özlemler duyar. Olumsuz özellikler: Bazı kuğular cimrilik, yalancılık, güvenilmezlik gibi özellikler taşırlar.


sacrife

Bülbül
1929, 1961, 1993, 2025Bülbül yılı acı çekme ve beklenmedik olaylarla bağlantılıdır. Bu yılda doğan insanlar anlaşılmazdırlar. Bazen huzurlu ve barışçıl, bazen de öfkeli ve kavgacı olabilirler. Güldükleri halde birden üzülüp ağlayabilirler. Dağınık insanlardır. Genelde geveze olurlar. İyimserlikle, yeni fikirlerle doludurlar. Olumsuz özellikleri: ürkek, çekingen, maddiyatçı olabilirler


sacrife

Eşek
1930, 1962, 1994, 2026Güç toplama, bunalımlardan kurtulma yılıdır. Eşek barış ve sabır, büyük bir içsel güce sahip olmayı simgeler. Bu yılda doğan insanlar çalışkan, dayanıklı, sabırlı, barışçıl, sebatlı, ciddi, becerikli insanlardır. Bu insanlar her türlü koşula ayak uydurabiliyorlar. Eşek insanı sağlam karaktere sahiptir. Dünyada savaşlar, sorunlar, çatışmalar olduğu dönemde o da pasifleşir, içine kapanık ve inatçı olur, hiçbir şey yapmayı arzu etmez. Olumsuz özellikleri: Bu insanlar korka, ayrıntılara önem veren, tembel olabilirler.


sacrife

Beyaz Ayı
1931, 1963, 1995, 2027Bu ciddi anlamda acı çekme yılıdır. Bu yılda yapılan hatalar telafi edilemez. Beyaz ayı insanı ciddi, disiplinli, şövalye karakterli, bir ölçüde anlaşılmaz kişiliğe sahiptir. İyi bir oyuncudur. Yaşam dolu, geniş kalplidir. Sadist ve alçak değildir, ihanetten nefret eder. Yaşamla ilgili planları her zaman büyük ölçülüdür. İnsanları iyi organize etmesini bilir. Olumsuz özellikleri: Bu yıl insanı bir kaos taşıyıcısı olabilir, ayrıntılara önem veren, yüzsüz bir kişilik taşıyabilir. O yapışkan, ikiyüzlü, her zaman maskeli davranan birisi olabilir.


sacrife

Kartal
1932, 1964, 1996, 2028Bu yıl yaşamda önemli plan ve projelere adım atılan yıldır. İnsanlığın birleşme yılıdır. Kartal insanı güzel, ortamlarda kendini idare edebilecek biridir. Bu insan kendini toplumdan ayrı olarak düşünemez, büyük işleri kurban edebilir. Kartal insanları geleceği görürler. Onlar hükümetin koruyucusudurlar. Onları hiçbir tehdit korkutamaz. Bazıları bu insanları asillikleri, yüksek idealleri ve şövalye davranışları nedeni ile sevmezler. Olumsuz özellikleri: Bazı kartallar zarar verici, sabırsız, yapışkan olabilirler


sacrife

Tilki
1901, 1933, 1965, 1997Bu yılda bazı küçük sorunlar çözümlenir, çok şey şansa bağlıdır. Bu yıl kuralar yılıdır. Tilki entrikaları yok edecek kadar keskin akla sahiptir. Bu yılda doğan insanlar monotonluktan uzaktırlar, başkaları tarafından kolay anlaşılamazlar. Hareketli, alaycı ve kurnaz bir kişilik taşırlar. Onlar bir az korkak olmakla birlikte, çok dikkatlidirler, bütün entrikaları yok edebilecek, başkalarına gerekli yolu gösterebilecek güçtedirler. Onlar alçaklığı cezalandırmayı ve aptallığı ortaya koymayı severler. Dış görünüş olarak Tilki insanı ince, uzun boylu biridir. Olumsuz özellikleri: Bu yıl insanlarından bazıları cimri, kıskanç, korkak, ikiyüzlü olabilirler.


sacrife

Yunus
1902, 1934, 1966, 1998Bu yıl en makul yıldır. Seyahatler, büyük düşünceler, mucizevi olaylar, yardımlaşma ve kurtuluşlar yılıdır. Bu yılda doğan insanlar kalpten idealist, zeki, karanlıkla aydınlığı kolay ayırabilen, insanlardır. Yunus insanları ideallerine sadık, filozofça bilgeliğe ve yaratıcılığa sahiptirler. Onlar anlaşılmaz ve gizemlidirler. Her zaman herkesi izlerler, gerektiği zaman yardıma koşarlar. İşlerin en ağır kısmını kendilerine alırlar. Olumsuz özellikleri: Bazı Yunus insanları öfkeli, intikamcı, iyi ve kötüyü karıştıran insanlardır. Bu çabalarının sonucu kaos ve iflaslar yaşarlar.

sacrife

Yaban Domuzu
1903, 1935, 1967, 1999Bu yıl şiddet, mücadele ve karşı koyma yılıdır. Bu yıl başlayan savaşlar özellikle hiddetli olur. Yaban domuzu yılının insanları cesur, kahraman, korkusuz ve kararlıdırlar. Onlar kendi güçlerinin doğru farkında olan insanlardır. Barış ortamında Yaban domuzu insanı başkalarını dinler, onlara katılabilir. Yaban domuzu insanlarının çoğu yakınlarını şımartırlar. Bu insanlar atletik yapıya, geniş omuzlar ve büyük kafaya sahiptirler. Olumsuz özellikleri: cimri, öfkeli, suçlu olabilirler

sacrife

Baykuş
1904, 1936, 1968, 2000Bu yıl karanlık güçler kendilerini daha fazla ortaya koyarlar. Bu yılda doğan insanlar kendi yaşam grafiklerine sahiptirler, gündüzleri yatıp geceleri faaliyet gösterebilirler. Onlar medyum, geleceği gören, sırlı olayların organizatörü olabilirler. Bu insanlar içe kapanıktırlar, mistisizme yatkındırlar. Onlar gizemli hayat sürerler. Ve gizemli şekilde bu dünyadan giderler. Olumsuz özellikleri: kinci, korkak, alçak insanlar da olabilirler.


sacrife

Şahin
1905, 1937, 1969, 2001Bu yıl adalet uğruna yapılan savaşların yılıdır. Bu yılda doğan insanlar büyük uçuşlar, reformlar yaparlar, cesurlar, çok gururlu ve vatanseverler. Onlar akıllıca yönlendirildikleri takdirde büyük işler başarabilirler. İşleri mahvetmekte de onların üstüne yoktur. Bu yıl insanları genelde ölümü ve ölümden sonra onlardan geriye ne kalacağını düşünürler. Olumsuz özellikleri: korkak, aşka değer vermeyen, panik insanlar olabilirler

sacrife