dört işlem yaparak istenilen sayıya ulaşmak her rahamı bir kere kulanmak şartıyla aşagı yukarı 1 eksik 1 fazla bula bilir bulamaz ise bulan kişiye kadar devam eder bulan kişi oyunu devam ettirmek için sayılar yazar ve istenilen rakama ulaşmasını ister öyle devam edecek
2 6 8 5 10 kullanarak 800 ulaş
rakamların birini kullamasak olmazmı çle çıkıo :D
10*5=50*2=100*8=800 ben böle buldumm :komik: ;=) :3risa:
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 07, 2009, 05:59 ÖS
10*5=50*2=100*8=800 ben böle buldumm :komik: ;=) :3risa:
Alıntı yapılan: inventive_ümit - Haz 07, 2009, 05:54 ÖS
rakamların birini kullamasak olmazmı çle çıkıo :D
olur yunus rakamları de bakalım
2 6 8 5 10 kullanara k 800 ulaş
10*5=50
50*2=100
100*8=800
;=) ;=)
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 08, 2009, 02:53 ÖS
2 6 8 5 10 kullanara k 800 ulaş
10*5=50
50*2=100
100*8=800
;=) ;=)
oyunu devam etirebilmek için 5 rakam birtanede ulaşılmassı istedigin sayıyı söylemelisinki oyun devam etsin
ok dusunemmm ;=)
1-3-5-4-8-32------624 ulaşmanızı istiyorumm başarılar
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 08, 2009, 07:49 ÖS
1-3-5-4-8-32------624 ulaşmanızı istiyorumm başarılar
5*4=20
20*32=640
640-20=620
3+1=4
8-4=4
620+4=624 :komik:
yeni rakamları vereyim 4, 4, 4, 3, 8 ve 10=448
bu oyunda aynı rakamı 2 kere kullanmak varmıydıı
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 09, 2009, 11:09 ÖÖ
bu oyunda aynı rakamı 2 kere kullanmak varmıydıı
nasıl yani hangisinden bahsediyorsun? yeni verdiğim sorulardan mı yoksa cevapladığımda sorun yok bence hangisi?
8*10=80
4*4=16
80-16=64
4+3=7
64*7=448
Alıntı yapılan: loco - Haz 09, 2009, 11:11 ÖÖ
8*10=80
4*4=16
80-16=64
4+3=7
64*7=448
tebrikler yeni rakamları ver bakalım
yok genel olarak dedım abla bu oyunda aynı rakamları ıkı kere kullanmak varmı dıyorum
1, 2, 7, 7, 8 ile 119.. başarılar..
dört işlemde kare alaman
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 09, 2009, 11:16 ÖÖ
yok genel olarak dedım abla bu oyunda aynı rakamları ıkı kere kullanmak varmı dıyorum
onu hiç düşünmemiştim bilmem varmı?
yok
benım bıldıgım sadece verılen rakamları 1 kere kullanma hakkın var öle dıye bılıyom belkı yanlıs dıye sız buyuklere danısmak ıstedım
Alıntı yapılan: Çakır - Haz 09, 2009, 11:24 ÖÖ
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 09, 2009, 11:16 ÖÖ
yok genel olarak dedım abla bu oyunda aynı rakamları ıkı kere kullanmak varmı dıyorum
onu hiç düşünmemiştim bilmem varmı?
bak 2 kere derken aynı sayıdan 2 -3 tane koyulduğu zaman olur kullanabilirsin ama dersen ki aynı rakamı bir kaç tane yazabilmisin yazdım oldu bak. :komik:
ok kullanamıyoruz aynı rakamdan anladımm
Alıntı yapılan: loco - Haz 09, 2009, 11:20 ÖÖ
1, 2, 7, 7, 8 ile 119.. başarılar..
7*8=56
56*2=112
7*1=7
112+7=119
bu oyun beyin cimnastiği yapmamızı sağlıyor biliyosunuz dimi güzel yani :komik:
1 1 1 1 7 2 50 =900
1, 2, 7, 7, 8 ile 119
8*7=56
56*2=112
112+7=119
119*1=119
4 5 6 2 30 942
1 1 1 1 7 2 50 =900
7+2=9
1+1=2
50*2=100
100*9=900
benım yerıme bırısı versınde rakamları ben cözmek ıcın ugrasayımm :D
4 5 6 2 30 908
6*30=180
180*5=900
4*2=8
900+8=908
5 7 9 8 21 1283
5 7 9 8 21 1283
21*9=189
189*7=1323
8*5=40
1323-40=1283
9 5 7 3 20 1275
Alıntı yapılan: efsane91 - Haz 09, 2009, 12:56 ÖS
5 7 9 8 21 1283
21*9=189
189*7=1323
8*5=40
1323-40=1283
9 5 7 3 20 1275
9 5 7 3 20 1275
9*7=63
63*20=1260
3*5=15
1260+15=1275
5 6 7 9 10 75 =285
75/5=15
10+9=19
7-6=1
15*19=285
285*1=285 :D
4, 6, 6, 7, 7 ile 144; başarılar
4, 6, 6, 7, 7 ile 144
6*6=36
36*4=144
7-7=0
144+0=144
1 5 9 3 7 10 1260
1 5 9 3 7 10 1260
9+1=10
7+3=10
10*10=100
100*10=1000
7*3=27
27*10=270
270-10=260
1000+260=1260
ben böle buldum benım yerıme yıne bı arkadas koyarsa sevınırım
bir de ben yapayım o zaman :komik:
9*7=63
63*10=630
3-1=2
630*2=1260
5 26 1 55 10= 346 :komik:
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 09, 2009, 04:31 ÖS
1 5 9 3 7 10 1260
9+1=10
7+3=10
10*10=100
100*10=1000
7*3=27
27*10=270
270-10=260
1000+260=1260
ben böle buldum benım yerıme yıne bı arkadas koyarsa sevınırım
10 u çokmu kulandın banamı öyle geliyor
Alıntı yapılan: uguryuca - Haz 09, 2009, 04:47 ÖS
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 09, 2009, 04:31 ÖS
1 5 9 3 7 10 1260
9+1=10
7+3=10
10*10=100
100*10=1000
7*3=27
27*10=270
270-10=260
1000+260=1260
ben böle buldum benım yerıme yıne bı arkadas koyarsa sevınırım
10 u çokmu kulandın banamı öyle geliyor
o işlem yanlış olmuş o yüzden birisi daha yapsa daha iyi olur demiş bende o yüzden yaptım. :komik:
9*7=63
63*10=630
3-1=2
630*2=1260
5 26 1 55 10= 346
neresı yanlıss abla :( :(
Alıntı yapılan: ScRe@m1 - Haz 09, 2009, 05:06 ÖS
neresı yanlıss abla :( :(
bir tane 10 fazla kullanılmış üzülme :komik:
ee zaten 1 tane 10 var 2 tanede ben buldum cakır ablada aynı sayıyı 2 kere kullandı ben yapıncamı yanlış oluyo >:( >:( >:( >:(
9+1=10
7+3=10
10*10=100
100*10=1000
Buraya kadar dogru burdan sonra ikinci defa kulanmışsın 3 7 10 10
7*3=27
27*10=270
270-10=260
1000+260=1260
tmm oynamam bende madem yanlış yapıyomm ama başkaları yaptıgı zaman ses çıkmıyo abı saool yanlışımı gösterdıgın için
5 26 1 55 10= 346
çok kazık sormuşsun galiba
5+1=6
55*6=330
26-10=16
330+16=346
346*1=346
1, 7, 7, 7, 7 ile 100; başarılar..+çözene de repp
1 yaklaşık var kafayı yedim heeee :komik:
7*7=49
7*7=49
49+49+1=99 :komik: kabulmü?
1 8 9 5 50 232
1 yaklaşıkta oluyor bildiğim kadarıyla
yeni sayılar verin
50*5=250
8+9=17
17+1=18
250-18=232
Bi dakiaka yaa moderatör kim benim sorum çözülmedi ki çözümü var onun 99 sayılmaz.
7+7=14
14*7=98
14/7=2
98+2=100
100*1=100 geçersizdir çünkü on dört iki kere kullanılamaz.
halil cevabını senmi yazdın 14 iki defa kullanılmaz ki yapmışsın ama olmaz öyle.neyse yeni sayı verin
o cevap gecersiz denemeyin diye yazdım cevabı vermedim bu zaten meşur bi soru gogıla yazınca cıkıyo 4 ttane 7 bi tane birle yüz elde etme cevabı vereyim mi?
iyi tamam bğir sayıları versen loco
yazdım ama bulamadım cevabını verde rahatlayayım.sonra yeni sayıları da ver.
7+1/7=50/7
7+7=14
14*50/7=100
100*1=100
2, 4, 7, 9, 11 =196
2, 4, 7, 9, 11 =196
1 eksik buldum
11*9=99
99*2=198
198+4=202
202-7=195
yok yüzdoksan altı veriyo kesin
bende 1 yaklaşıkla buldum :komik:
2*11=22
22*9=198
7-4=3
198-3=195
rakamların birini kullanmadan oluyor
bu sefer bu soruyu ben uydurdum bi yerden duymamaıstım valla 196 =D
Alıntı yapılan: loco - Haz 11, 2009, 09:09 ÖS
bu sefer bu soruyu ben uydurdum bi yerden duymamaıstım valla 196 =D
ayar oldum yaw bulamadım
kendimi kotu hissetmeye basladım ilerlemiyo oyun bu sonucta cile cekmeyelim :/ soyleyim mi?
Alıntı yapılan: loco - Haz 11, 2009, 09:20 ÖS
kendimi kotu hissetmeye basladım ilerlemiyo oyun bu sonucta cile cekmeyelim :/ soyleyim mi?
Yok söyleme kalsın bakalım :D
2 4 7 9 11=196
4+7=11
11+11=22
22*9=198
198-2=196
4*7=28
2*9=18
18-11=7
28*7=196 bu da benim çözümüm sen de sor hadi
1 6 7 8 75 = 917