Hikmet Şahin'e Silahlı Saldırı

Başlatan Çakır, Ksm 04, 2009, 07:26 ÖS

« önceki - sonraki »

ÇakırBursa'da silahlı saldırıya uğrayan ve aşırı kan kaybeden eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in durumunun ağır olduğu, ameliyata alındığı bildirildi.

istanbul yolu üzerindeki mobilya mağazasında silahlı saldırı sonucu bacaklarından yaralanan Hikmet Şahin, Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. 112 ambulansıyla hastaneye kaldırılan Hikmet Şahin'in çok kan kaybettiği belirtilirken, olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı. Hikmet Şahin'in hayati tehlikesinin olup olmadığı açıklanmazken, saldırının neden gerçekleştiği gözaltına alınan kişinin sorgulamasının ardından netlik kazanacak.

Bursa Emniyet Müdürü de telsizden anons ederek ekiplerden bilgi istedi.

Polis ekipleri de kaçan bir otomobil ihbarı sebebiyle kent genelinde geniş çaplı araştırma başlattı.

Geçen dönem AK Parti'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin yeniden aday gösterilmeyince Demokrat Parti'den aday olmuştu

DURUMU AĞIRBursa'da silahlı saldırıya uğrayan ve aşırı kan kaybeden eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in durumunun ağır olduğu, ameliyata alındığı bildirildi.

Zanlının Şahin'in iş yerine, "İnegöl'den misafiriyim, bir çay içip selam vereceğim" diyerek girdiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre eski Başkan Hikmet Şahin'e, saat 15.15 sıralarında İstanbul yolu üzerinde kendisine ait mobilya mağazasında silahlı saldırı düzenlendi. Mağazaya gelen Hüseyin Ş. isimli şahıs, çalışanlara, "Hikmet Şahin'in İnegöl'den misafiriyim. Bir çayını içip selam vereceğim" diyerek içeri girdi. Bir süre sonra da içeriden silah sesleri duyuldu. Hikmet Şahin yaralı halde bulunurken, saldırgan kaçarak izini kaybettirdi. Atardamarına mermi isabet eden Şahin, aşırı kan kaybetti.

Olay yerine gelen 112 ambulansıyla Nilüfer'deki Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılan Şahin, ameliyata alındı. 112 ekipleri, şuuru kapalı olan eski başkana oksijen maskesi takarak yol boyunca kanamayı durdurmaya çalıştı.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerinde boş kovan ve güvenlik kamerası incelemesi yaparak delil topladı. Olaya karışan Hüseyin Ş.'nin kaçarken kullandığı belirtilen 16 HS 932 plakalı Audi A6 marka araçla ilgili tüm emniyet birimlerine bilgi verildi. Suç kaydı bulunan zanlının, olayı neden gerçekleştirdiği, başkası adına yapıp yapmadığı organize ve cinayet masası dedektiflerinin yapacağı araştırmanın ardından netlik kazanacak.

Bu arada Hikmet Şahin'in şoförü ve bir çalışanı da Asayiş Şube Müdürlüğü'nden Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Hikmet Şahin'in şoförü yolda polislere olayla ilgili bilgi verdi.

Öte yandan Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya da olayın şahsi bir meseleden kaynaklandığını, zanlının kimliğinin belirli olduğunu, yakalanmasına çalışıldığını söyledi.
Çok sayıda seveni de Hikmet Şahin'in tedavi altına alındığı hastaneye gelerek bilgi almaya çalıştı.


Çok üzüldüm acil şifalar diliyorum..
Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

Çakır

Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

Uğur YUCA

hangi adi şeref siz sıkmış kurşunu başkana acil şifalar diliyorum bursaya önemli katkıları olan başkanı vuranların yakalanmasını en kısa zamanda diliyorum

bucakmagduru

yazık olmuş yaa adam okadar uğrasdı bursayı bu hale getirmek için Allahdan acil şifalar diliyorumm

Çakır

Eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, iki bacağından yaralandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Hikmet Şahin, çarşamba günü saat 15.00 sıralarında Yalova Yolu üzerindeki kendisine ait Onew Mobilya magazasındaki odasında silahlı saldırıya uğradı.
İsabet eden iki kurşunla iki bacağından yaralanan Hikmet Şahin, aşırı kan kaybı nedeniyle şuuru kapalı bir durumda Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı.112 ambulansıyla hastaneye kaldırılan Hikmet Şahin'in çok kan kaybettiği belirtilirken, olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Hikmet Şahin'in hayati tehlikesinin olup olmadığı açıklanmazken, saldırının neden gerçekleştiği henüz belli olmadı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ
Öte yandan Hikmet Şahin'e silahlı saldırıda bulunan kişinin adının Hüse yin Şimşek olduğu öne belirlendi. İnegöl'ün tanınmış simalarından biri olan Hüseyin Şim şek'in olayın hemen ardından 16 HS 952 plakalı, kendisine ait siyah Audi arabayla kaçtığı vurgulanıyor.Mağaza çalışanları, 2-3 el silah sesi duyduklarını belirtirken, Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya da olayın duyulmasının ardından telsiz anonsuyla ekiplerden bilgi istedi.Polis ekipleri de kaçan otomobil ihbarı sebebiyle kent genelinde geniş çaplı araştırma başlattı.

TİCARET HAYATINA GERİ DÖNMÜŞTÜ
Daha önce üç dönem İnegöl Bele diye Başkanlığı görevinde bulunan, 2004'ten 2009'a dek de Bursa Büyükşe hir Belediye Başkan lığını yürüten Hik met Şahin, AKP'nin 2009 Martında yeni den aday göstermemesi üzerine Demokrat Parti'ye geçerek bu göreve yeniden talip olmuş ancak seçilememişti, Şahin,seçim sonrasında politikadan uzak kalmayı yeğlemiş, başkanlığı döneminde ihmal ettiği mobilya sektöründeki ticari işlerine yönelmişti.

BİRLİKTE ÇAY İÇTİLER
Hüseyin Şimşek'in dün mağazaya gelerek Hikmet Şahin'i ziyaret ettiği ve
kendisine Hikmet Şahin'le birlikte çay-kahve ikram edildiği de alınan bilgiler arasında...Ancak olayın neden silahlı saldırı haline dönüştüğü, tartışma yaşandıysa bunun nedeni henüz bilinmiyor..
İnegöl'ün tanınan simalarından Hüse yin Şimşek'in cep telefonu görüşme sinde kardeşi Hakan Şimşek'e (İzmir'e gideceğini söyledi ği) öğrenildi. Hakan Şimşek'in de polis tarafından gözaltına alındığı da gelen bilgiler arasında...

Haber Tarihi : 04.11.2009
Haber Editörü : KADRİ GÜLER
Haber Kaynağı : gemlik korfez gazetesi
Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

bucakmagduru

arkadaşla hikmet şahin öldü dediler Allahtan rahmet diliyporum kendisine ailesinede sabırlar

Uğur YUCA

Alıntı yapılan: bucakmagduru - Ksm 08, 2009, 05:56 ÖÖ
arkadaşla hikmet şahin öldü dediler Allahtan rahmet diliyporum kendisine ailesinede sabırlar

öldügüne dair bir haber yok

Çakır

Tedaviye cevap veriyormuş ama yoğun bakımda tabi.Ölmesin o adam ya çok üzülürüm..
Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

Uğur YUCA

Alıntı yapılan: Çakır - Ksm 08, 2009, 03:07 ÖS
Tedaviye cevap veriyormuş ama yoğun bakımda tabi.Ölmesin o adam ya çok üzülürüm..

beni sattı diye demiş ne alıp veremedigi varsa artık adamla

bucakmagduru

evet öldü diye bi haber yokda biz doktorlarla çalışıyoruz naldığım duyumlara göre sanırım beyin ölümü gerçekleşmiş ama şuan bi açıklama yok tabi benim aldığım sadece duyum arkadaşlar bende ölmesini n istemiyorum çünkü bursayı buhale getirebilen tek kişi çok başarılı biriydi umarım iyileşirr

bucakmagduru