Manga Nedir?

Başlatan Hakan1453, Ağu 30, 2022, 04:03 ÖS

« önceki - sonraki »

Hakan1453

1. Mangan
 Manga, resimli kitap anlamına gelen Japonca bir terimdir. manga çizgi romanları Japonya genelinde popülerdir ve dünya çapında birçok dile çevrilmiştir.
 2. Anime
 Anime (an-ih-me), 1950'lerden beri Japonya'da üretilen animasyona atıfta bulunan genel bir terimdir. anime kelimesi, Osamu Tezuka'nın orijinal başlığı Ani Meido'daki ("Animasyon Dünyası" olarak tercüme edilen) ilk iki karakterden gelir.
 3. Komedi
 Çizgi roman, hikayeleri anlatmak için çizimler, metin, ses efektleri, müzik ve renk kullanan sıralı bir sanat formudur. Çizgi romanlar dergiler, kitaplar, gazeteler, televizyon programları, video oyunları ve filmler dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde dağıtılabilir.
 4. Manganez
 Bazen manhwa (Korece: manh manhwae) veya josei (Japonca: sh shōjo mangakā) olarak adlandırılan manga (Japonca: manga manga), genç kadınlara yönelik Japon çizgi romanlarıdır.
 5. Doraemon
 Doraemon, gelecekte yaşayan robotik bir kedidir. Japonya'da ünlü bir karikatürist olan Fujiko F. Fujio tarafından yaratıldı.
 6. tek parça
 One Piece, Eiichiro Oda tarafından yazılan ve resmedilen bir Japon manga serisidir. 22 Temmuz 1997'den bu yana Shueisha'nın Haftalık Shonen Jump dergisinde tefrika edildi ve şu anda 80'den fazla cilt yayınlandı.
 7. Ejder Topu
 Dragon Ball, Akira Toriyama tarafından yazılan ve gösterilen bir Japon manga ve anime serisidir. Birkaç farklı manga antolojisi serisinde yayınlanmış ve tankōbon formatında toplanmıştır.

Hakan1453