Dunyanın en pahalı otomobilleri

Başlatan fox-gladio, Mar 01, 2008, 09:12 ÖS

« önceki - sonraki »

@$!-kr@l26

bn okadar parayı onlara verceeme gider sıfır feraari alırım ondan daha iyi ;)

@$!-kr@l26


design_By_Mehmet

Arkadaşım Bugatti Veyron - 1 milyon 192 bin 57 dolar. fiyatını haddinden fazLa aŞtı sport modeLi iLe ve normaLide ßaya ßi yükseLmiş oLması Lazım fiyatının. ßu arada ßmw nin Gina modeLine ßi ßakın iSterseniz oda fena ßi araßa değil fiyatı hakkına ßir ßiLqim yok.
İmzam Yok bassam oLurmu... ¿

has000

ulan okdr param olsa bıle vermem bunun vergısini nsl odicen!!  :-() :-() :-()
Hayat Ellerimden Akıp Gidiyor..

inventive_ümit

ulan o kadar paranın 100de 1 ini verip binilcek ne kadar şey var :D:D o kadar para verip bi demir parçası mı alıcam kaza yap bum

Uğur YUCA


design_By_Mehmet

Artık En PahaLı Araßa Bugatti Veyron Grand SportCoupe versiyondaki gibi 16 silindirli 1001 HP'lik turbo motor ile donatılan Veyron 16.4 Grand Sport polikarbon tavanlı versiyonunda 406 km/s'lik sürati ile dünyanın en hızlı convertible otomobili olmaya aday. Eğer üstü açılabilir şeffaf tavanı çıkarıp kullanacaksanız son hız 349 km/s'i aşamıyor.

4.46 metre uzunluğa, 2 metre genişliğe, 1.2 metre yüksekliğe sahip otomobilin ağırlığı 1968 kg. 16 silindiri W konfigürasyonunda olan 8 litre hacmindeki motor, 4 adet turbo ile besleniyor. 6000 devirde 1001 beygir, 2200-5500 devir aralığında 1250 Nm tork üreten motorun gücü yere 7 vitesli DSG şanzımanından ve 4 tekerleğinden aktarılıyor. Tekerlekleri ise önde 265 arkada ise 365 mm genişliğinde.

Veyron Coupe ile karşılaştırıldığında Gran Sport'un en belirgin farkı daha yüksek ön cam, yeni tasarlanan LED'li farlar ve at nalı şeklindeki çizgiye sahip jantlar oluyor. Diğer taraftan karbon fiber monokok gövde açık tavanın yapısal olarak araçta yer açtığı kayıpları telefi etmek için çok etkin bir seçim olmuş.

Süper spor aracın yerden yüksekliği kullanım amacına göre değişiyor. "Standart" modunda aracın yere en yakın noktası 125 mm, 220 km/s hıza kadar olan bu modda kullanılabilen aracın aerodinamik katsayısı ise 0.39 cw. Virajlı yollarda ve yarış pistlerinde kullanım için olan "Handling" modunda aracın yere en yakın noktası 80 mm oluyor ve aerodinamik katsayısı 0.42 cw'ye yükseliyor. "Top Speed" modunda yani 375 km/s'in üzerindeki hızlarda, aracın yere en yakın noktası 65 mm oluyor ve aerodinamik katsayısı 0.36 cw'ye düşüyor.

Bugatti'nin açıklamalarına göre karbon fiber yan marjpiyelerin etrafında ve aktarma tünellerinden B sütuna kadar geniş bir alanı kapsıyor. Ayrıca tekrar tasarlanan hava girişlerindeki 10 cm'lik karbon fiber malzeme aracın takla atması halinde daha iyi korunmasını sağlıyor. Ayrıca Gran Sport'da dikiz aynasına entegre 2.7 inç monitöre bağlı arka görüş kamerası ve "Puccini" ses sistemi de standart olarak sunuluyor.

Aracın fren sistemi, önde 8 pistonlu 400 mm çapında karbon seramik disklerden arkada ise 6 pistonlu 380 mm çapında karbon seramik disklerden ve aerodinamik katsayısını 0.68 cw'ye yükselten arka kanattan oluşuyor. Veyron'un 100 km/s hızdan frenlendiğinde durma mesafesi 31.4 metre.

Mart 2009'dan itibaren vergiler hariç 1.4 milyon Euro'ya satışa sunulacak otomobilden 150 adet üretilecek.

100 litrelik yakıt tankına sahip aracın şehir içi yakıt sarfiyatı 41.9L/100km. Şehir dışında 15.6L/100km olan olan sarfiyat karma kullanımda 24.9L/100km...


aLıntıdır...
İmzam Yok bassam oLurmu... ¿

inventive_ümit

yanlız araba araba ama da bize sadece burdan bakmak düşer inşallah içimizden birisi bu tür arabalara binecek kadar zengin olurda bizde bi tur atma şansı yakalrız :D

has000

byler slalayın bunlar arabamı hacı muroyha laf yok :D :d
Hayat Ellerimden Akıp Gidiyor..

WoLKi


Çakır

arabalarda yani mükemmel keşke olsa da gezsek.insan hayal ettiği sürece yaşar birgün o da olur inaşallah.
Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

kr@l26


memo_efem

oaraba lar dan biir bnm ola alır evimdem içinde saklarım içinde yatarım o arabanın hangi  yani kim laı tabi okdr para varmı m,illetteee biz daka karnımızı zor doyuruyoz :D ;=Z ;-Q ^-^ ;#]

memo_efem

healal sana abiş uğur abii
:25magia-hipnosis:

memo_efem


design_By_Mehmet

ßenm amca oqLu war ßrad pitt onda war
İmzam Yok bassam oLurmu... ¿

design_By_Mehmet

İmzam Yok bassam oLurmu... ¿