Uludağ Üniversitesi’nde kayıtlar başladı

Başlatan Uğur YUCA, Ağu 24, 2010, 01:26 ös

« önceki - sonraki »

Uğur YUCAUludağ Üniversitesi'ni bu yıl kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 23 Ağustos 2010 Pazartesi günü başlıyor. Üniversitenin web sayfasında online olarak 24 saat kesintisiz yapılacak önkayıttan sonra öğrencilerin, kayıtla ilgili tüm belgelerini 31 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında, kayıt hakkı kazandıkları fakülte veya yüksekokulun öğrenci işlerine elden teslim etmeleri gerekiyor. Uludağ Üniversitesi'nde 2010-2011 eğitim öğretim yılı ise 20 Eylül 2010 Pazartesi günü başlıyor.
Uludağ Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Şükran Yılmaz, bu yıl,
11 bin 239 öğrencinin Uludağ Üniversitesi'ne kayıt hakkı kazandığını, bu öğrencilerin kayıt işlemlerinin 23 Ağustos 2010 Pazartesi sabahı saat 08.30'dan itibaren "www.uludag.edu.tr" web sayfasından online olarak yapılmaya başlanacağını açıkladı.
Şükran Yılmaz, 2010-2011 eğitim öğretim döneminde ÖSYS sonucunda Uludağ Üniversitesinde öğrenim görmeye hak kazananların
adreslerine kayıt dosyalarının kargo ile gönderildiğini, adayların kayıt kılavuzunu dikkatle okumaları gerektiğini belirtti.
Öğrenci adaylarının öncelikle kılavuzda belirtilen banka şubelerine harçlarını yatırmalarını isteyen Yılmaz, daha sonra "www.uludag.edu.tr" adresine girerek online kayıt işlemlerini sırasıyla yapabileceklerini söyledi. Online önkayıtla kayıt işleminin bitmediğini kaydeden Yılmaz, "Online kayıttan sonra öğrenci adayları, kılavuzda istenen tüm belgeleri eksiksiz tamamlayıp kazandıkları fakülte veya yüksekokula 31 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında gelerek kayıt dosyalarını şahsen elden teslim edeceklerdir. 7 Eylül günü saat 17.00'ye kadar kayıt dosyalarını teslim etmeyenler, online önkayıt yapsalar bile kayıt haklarından vazgeçmiş sayılacaklardır. Bu nedenle kılavuzu dikkatle okumalarını önemli tavsiye ediyoruz" dedi.

DESTEK ANKETLERİ
Öğrenci adaylarının eğitim yaşamlarını kolaylaştırabilmek amacıyla bazı anketler hazırladıklarını ve üniversitenin  web sayfası "duyurular" bölümünde yer alan "Uludağ Üniversitesi Genlik Danışma Merkezi Anketi"ni çekinmeden yanıtlayabileceklerini anımsatan Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yılmaz,  "İsimsiz yapılacak bu anketler öğrenciye eğitim hayatı boyunca moral destek ve yardım vermeyi amaçlamaktadır. Yanıtlama zorunluluğu yoktur ancak yanıtlanırsa öğrencinin eğitim yaşamı boyunca karşılaşabileceği sorunları aşmak daha kolay olacaktır" diye konuştu.

YABANCI DİL SINAVI
Uludağ Üniversitesi'ne kayıt yaptıracak öğrencilerin yabancı dil seviye belirleme ve hazırlık sınıfı muafiyet sınavlarına girmelerinin şart olduğunu anımsatan Yılmaz, "Bu sınavlar da 15 Eylül günü yapılacak. Öğrenci adaylarımız bu konudaki uyarı ve duyuruları yakından takip etmelidir" dedi.

ARA SINIFLARDA KAYIT YENİLEME
Uludağ Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Şükran Yılmaz,
ara sınıfların kayıt yenileme işlemlerinin de katkı payı yatırdıktan sonra yine internet üzerinden 1-17 Eylül tarihleri arasında yapılacağını ifade etti.

YURT BAŞVURULARI
Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin yurt başvuruları da 31 Ağustos-7 Eylül
tarihleri arasında yapılacak. Yurtta kalmaya hak kazanan öğrencilerin listesi ise okul açılmadan önce "www.uludag.edu.tr" adresinde ilan edilecek.

Haber Tarihi : 23.08.2010
Haber Editörü : KADRİ GÜLER
Haber Kaynağı : gemlik korfez gazetesi