TİPPİ: My Book of Africa

Başlatan taschkent, Ksm 14, 2008, 04:47 ÖS

« önceki - sonraki »

taschkent


taschkent


taschkent

Afrika'da geçirdiği günleri 'Afrikalı Tippi' adlı bir kitapta toplanan Tippi'nin tam adı Tippi Benjamine Okanti Degre. İsim ararken oyuncu Tippi Hedren'den esinlenen ailesi, Benjamine adlı arkadaşlarını da kıramamış! Okanti ise Ovambo dilinde kedigillerden gelen küçük yırtıcı bir hayvan..

Tippi'nin doğumundan önce Cartier firmasında çalışan annesi Sylvie ve müzik yapımcısı babası Alain Degre, Paris'te çok mutsuz olduklarına karar vermiş.

Degre ailesi jip, kamera, fotoğraf makinesi gibi eşyalardan oluşan tüm malvarlıklarıyla yedi yıl Güney Afrika'da dolaşıp durmuş. Özellikle de Namibya, Güney Afrika'da ve Bostwana sınırındaki uçsuz bucaksız Kalahari Çölü'nde.

Tippi'nin en yakın arkadaşları ise devekuşu, abi dediği 30 yaşındaki fil Abu, birlikte öğlen uykusuna yattığı yavru leopar olur.

Ancak Tippi'nin Afrika'daki yaşamı, okul çağına gelince sonra eriyor. Çünkü ailesi küçük kızın eğitimi için Fransa'ya taşınmaya karar veriyor.

Tippi, Paris'e taşındıktan sonra modern hayata bir süre ayak uyduramıyor. Okula gidemiyor ve eve özel bir öğretmen geliyor. Çünkü leoparlar ve fillerle oynayan Tippi yaşıtlarıyla oynayamıyor.

Vahşi doğadaki vahşi çocukluğunu artık geride bırakan Tippi, o günlerini hiçbir zaman unutmadığını söylüyor. bugün 18 yaşında genç bir kız olan Tippi, hala Paris'te yaşıyor ve Sorbonne Üniversitesi'nde sinema üzerine eğitimini sürdürüyor.

Herbiseyim

vayy beee resımlere bak ben korkarım leoparla yatıyormus kız :D

ô Š Ł  ε ж

aboww deli mi lan bu velet sütünü içip uyusa ya yatagnda ne işi war fıllern leoparlarn yanında :)
Beşiktaş'k

taschkent


Herbiseyim


taschkent

Alıntı yapılan: ђ๏t๔๏ﻮ๓คภ - Ksm 15, 2008, 02:21 ÖÖ
o.ç işde

orman cocuu yani  :)


:-() :-() :-() :-() :-() :-() :-() :-() :-() :-() :-() :-() :-()

;*=D ;*=D ;*=D ;*=D ;*=D ;*=D ;*=D ;*=D ;*=D ;*=D

taschkent


taschkent