BU CANLILARA DİKKAT

Başlatan taschkent, Ksm 02, 2008, 09:48 ÖS

« önceki - sonraki »

taschkent

Zehirli denizanaları...
24 gözü ve karmaşık dokunaçları olan bu hayvanlar doğadaki en ölümcül hayvanlardan. Hayalet gibi beyaz ve şeffaf görüntüsüyle de uzaktan korkutacak nitelikte. Zehirli hücreleri insan ve balık vücudunda bulunan birtakım kimyasallarla etkileşime girerek ölümcül şekil alıyorlar.taschkent


taschkent

Zehirli Afrika yılanı
İşte Afrika'nın en ürkütücü hayvanı. Bu siyah Afrika yılanı Sahra çölünün yerlilerinden. 4.5 metre uzunluğundaki bu yılan saatte 20 kilometre yol alabiliyor. Karşısındaki insandan herhangi bir tehdit almadığı sürece zarar vermiyor fakat herhangi bir tehditle karşı karşıya kalırsa tam bir ölüm canavarına dönüşebiliyor.


taschkent

Tuzlu su timsahları
Bu timsahlar belki de yeryüzünün en agresif canlıları. Kuzey Amerika'daki kuzenlerinin aksine bu timsahlar insan bile yiyebiliyor. Genellikle tuzlu sularda yaşayan bu ölüm timsahları Avustralya'dan Güneydoğu Asya'ya kadar farklı coğrafyalarda yaşayabiliyor. Ayrıca en büyükleri de 2000 kiloya kadar ulaşabiliyor. Dünya'nın büyük canlılarından biri olan bu türler resmen insan düşmanı.


taschkent

Kutup ayıları: Yanıltıcı imajları var
Küresel ısınmanın belki de en belirgin sembollerinden. Sevimli ve şirin görünen bu beyaz yaratıklar aslında sanılanın aksine insan düşmanı. En ağır erkek ayıların kilosu 700 kiloya kadar değişebiliyor. Saldırganlaşırlarsa bir insanı saniyede parçalayabilecek güce sahipler.


taschkent

Kurt köpeği asildir ama tehlikelidir
Doğanın en tehlikeli ve yırtıcı köpekleridir. Keskin dişleri ve parlak gözleri aslanları bile kıskandıracak türden.


taschkent

Aslanlar da bu konuda oldukça cömertler...
1898 yılında Kenya'da bir çift aslanın 135 insanı yediği hala konuşulur. Kedi soyundan gelen bu yaratıklar heybetli görüntüleriyle bile insanları alt edebilirler.


taschkent

Beyaz köpekbalıkları az rastlanan hayvanlardır ama saldırırlar
'Jaws' filmiyle de ünlenen bu köpekbalıkları akıllara zarar kan düşmanı olarak düşünülebilirler. Keskin dişleri belki de doğanın en tehlikeli parçalayıcı gücü olabilir. Ağırlıkları da 2 bin kiloyu bulabilir. Karşısında hiçbir canlının sağlam kalabileceği düşünülemiyor.


taschkent

Zehirli örümcekler
Tarantula olarak da bilinen bu böcek türü en öldürücü böceklerden biri. Altı gözlü bu canlılar her zaman agresif değildir ama agresifleştiklerinde kesinlikle uzak durmanız gereken canlılardan.


taschkent

Sivrisinekler
Dünyanın en ölümcül hayvanları yoksa sivrisinekler mi? Sornun cevabı 'evet'. Dünyanın bazı bölgelerinde en çok insan öldüren hayvan olarak biliniyor. Sıtma gibi bulaşıcı hastalıkların en büyük nedeni olan bu sivrisinekler özellikle Afrika'da çok can alıyor.


taschkent

Vampir yarasalar
Listenin son sırasında vampir yarasalar yer alıyor. Uçan memeli grubundaki bu hayvanlar genellikle kanla besleniyorlar. Geceleri ayık olan bu memeliler insanlara da saldırabiliyorlar.


Herbiseyim

 :o :o :o :o yarasaya bak yaa hele sıvrısınek le orumcek ne kadar urkutucu yawww

Herbiseyim