Hiç pembe bir yunus gördünüz mü?

Başlatan aero, Mar 03, 2009, 01:12 ÖÖ

« önceki - sonraki »

aero

Kaptan Erik Rue gördü ve bunu belgeledi. ABD'de Lousiana'daki Inland Gölü'nde görüntülenen bu pembe yunus, sıradışı rengiyle masallardan çıkmış gibi.

Dünyanın ilk pembe yunusu, şu sıralar ABD'nin Lousiana kentindeki Inland Gölü'nde, diğer yunuslarla birlikte yüzüyor. Kaptan Erik Rue, onu ilk olarak Calcasieu Gölü'nde gördüğünü, o günden bugüne takip ettiğini ve pek çok fotoğrafını çektiğini söylüyor.

"Bir anda suyun yüzeyinde açık renk bir şey gördüm. Hareket ettiğini fark ettim. Bunun pembe renkte bir yunus olduğunu anladığım zaman nasıl heyecanlandığımı anlatamam. Daha önce buna benzer bir şey görmemiştim. Bütün vücudu tamamiyle pembe renkteydi.  Sağlıklı görünüyordu. Rengi dışında her şey normaldi ve çok güzeldi."

Memelinin gözlerinin kırmızıya çaldığını da belirten Rue, pembe renkli yunusun albino hastası olduğunu ilk başta düşünmemişti. Ancak bilim adamlarının gözlemlerine göre bu sıradışı yunusun renginin tuhaflığı albinoya bağlı olduğu ifade edildi.

Biyolog ve aynı zamandan Balina ve Yunus Koruma Derneği görevlisi Regina Asmutis-Silvia, kariyeri boyunca böyle bir duruma rastlamadığını söylüyor:

"Pembemsi gözlerinden onun albino olduğunu anladık. Albinizm genetik bir hastalık. Ancak bu hastalığın hayvanlara nasıl yansıdığını anlamak biraz güç. Ama şu bir gerçek ki çok güzel. İnsanlar dikkatli olmalı. Bu sadece bu yunus için değil, diğerleri için de geçerli. Onları uzaktan izlemeliler, peşlerinden gitmek, onları kovalamak, doğanın bu en sevimli hayvanlarına büyük zarar verir."aero


ô Š Ł  ε ж

bizm okulda çok war pembe pembe  :D
gömlek pembe olunca deişik gelmio  :D
Beşiktaş'k

RoCKMaNScRe@m1

valla benım de  ismim yunus ama esmerım  ;D

ô Š Ł  ε ж

bnde pembeyim ama yunus deilim  :-()
Beşiktaş'k

Çakır

Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

Çakır

Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..