Tabloda garip şifreler ortaya çıktı

Başlatan su, Ara 20, 2008, 11:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »

su

Araştırmacılar, İtalyan dahi ressam ve bilimci Leonardo da Vinci'nin 16. yüzyılda yaptığı "Bakire ve küçük İsa ile St.Anne" adlı tablosunun arkasında, daha önce bilinmeyen üç eskiz bulundu.Times gazetesinin haberine göre Paris'teki Louvre Müzesi yetkilileri, tablonun arkasında, belli belirsiz ve ancak kızıl ötesi kamerayla görülebilen üç şekil belirlendiğini duyurdu.

Bu şekillerin bir at kafası, insan kafatasının bir bölümü ve bebek İsa ile lamba olduğu açıklandı.

Çizimlerin, Leonardo'nun stilini andırdığını belirten uzmanlar, kesin sonucun yakında alınacağını vurguladılar.

Esrarengiz çizimler, dini sembol ve şirfeler mi?

Leonardo'nun yapıtlarında bu tür esrarengiz çizimler bulunması, sanatçının resimlerine dini sembol ve şifreler gizlediğini savunan kesimin iddialarını güçlendirdi.

Louvre Müzesi tablolar sorumlusu Vincent Pomarède ise Leonardo'nun tabloların arkasını, çalışma ve eskiz yapmak için kullandığını öne sürdü.

su


has000

Hayat Ellerimden Akıp Gidiyor..

Herbiseyim

gercekten öyle paylasım ıcınsagol abı gercekten bende merak ettım

ô Š Ł  ε ж

he walla ya bnde merk ettm o semboller ne anlama gelio acaba ???
Beşiktaş'k

has000

Hayat Ellerimden Akıp Gidiyor..

kiosguzeli

Leonardo Da Vinci gerçektende dini inancının bütünüyle eserlerinin içine yansıtan bir sanatçıydı.. Özellikle eskizlerinin içinde saklı olan küçük semboller aslında bizizm dinimizi lanse eder... Ve birçok insan aslında olnun müslüman olduğunu fakat yadırgamalardan dolayı bunu ancak kendi içinde yaşayabildiğini ve sadece resimlerinde ve başkanı olduğu bir tarikat içinde bilindiğii söylenir.... Resimlerinde gerçektende simgeleri bildiğiniz takdirde bunları anlayabilirsiniz arkadaşlar... Tek kötü olan şey, simgelerin kendi tarikatlerindeki simgeler olması... Yani şunda bu simgelerin hiçbirini biz onun dilliyle yorumlayamıyoruz...Kayıp olan birçok simge var çünkü... Ben acayip hayranıyımdır da .... O yüzden bihayli bilgim vardır hakkında...  :D

kiosguzeli