gökçe-böğürtlenli reçel :P (yeni gözdem )

Başlatan đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ, Haz 02, 2008, 08:31 ÖS

« önceki - sonraki »

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ

Müzisyen bir babanın kızı olan Gökçe, müzik hayatına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başladı. Daha sonra vurmalı sazlara olan ilgisiyle davul kurslarına devam etti. Üniversite yıllarında Axilic ve Sleepy Gonzales adında vokal yaptığı iki ayrı grubu oldu.4 sene çeşitli bar, festival ve üniversite konserleri verdi. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanat yönetimi mezunu olduktan sonra 2 yıl bir reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalıştı. Hayatının geri kalanını şarkı söyleyerek ve davul çalarak geçirmeye karar veren Gökçe, işi bırakarak 3 bayandan oluşan bir grupta davul çalmaya başladı yaklaşık  2 sene  İstanbul, Bursa, Biga, Marmaris ve Ankara'da çeşitli konserler verdiler.

20 yaşından beri yaptığı besteleri ve birikimlerini bir albümde toplamaya karar veren Gökçe prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlenen Alen Konakoğlu ile stüdyo çalışmalarına başladı. 2007 Haziran'da Pasaj Müzik etiketiyle ilk albümü yayimlanan Gökçe'nin menajerligini ise Bora Yeter yapiyor.

Kendi müzigini "eglenceli rock" olarak tanimlayan Gökçe; parçalarinda darbuka, keman, trompet, saksafon gibi degisik enstrumanlari rock müzigin genel kaliplari çerçevesinde kullanarak farkli bir müzikal tarz yaratti...

Bögürtlenli Reçel albümünün kayitlari Duman gurubunun davulcusu olarak tanidiginiz Alen Konakoglu prodüktörlügünde, "The Kulube" stüdyosunda 6 ayda tamamlandi. Mixlerini Alp Turaç'in (ATM) yaptigi albümün masteringi Sari Ev stüdyolarinda Baris Büyük tarafindan hazirlandi.

Bögürtlenli Reçel albümündeki bir sarkinin söz ve müzigi Ferda Orçun Aca'ya, iki sarkinin müzikleri Alen Konakoglu'na, albümdeki diger sarkilarin söz ve müzikleri Gökce'ye ait.

Gökçe bir taraftan da Ilke Devrim Duman'la kurdugu sadece iki davuldan olusan performans projeleri D-she'yle çalismalarina devam etmektedir. Önümüzdeki aylarda D-she performanslarinda Gökçe ve Ilke'yi davul basinda canli izleyebileceksiniz.biyografisi biraz küçük anca bulabildim yeni bi ses bence 10 numarada hatuna benziye bence dinleyin :)

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ


đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ


tweety

Alıntı yapılan: DaMaT - Haz 02, 2008, 08:32 ÖS
haa u arada unuttm hatun bateristtt.. :D

aman eksik klasın ya  :=) :=) :=) :=) :=)

RoCKMaNô Š Ł  ε ж

bnde diom nie gökçe meğer kız sarışınmışşşşşşş  ;D ;D ;*=D ;*=D ;*=D
Beşiktaş'k

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ

ne alaka bea zevk meselesi sesi güzel sarışınlığından banane yaa :D
,
abarttınız sizde ha:D

rock man bu arada oj geldin tekrardan :D

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ