>>>>> kıraç<<<<<<<

Başlatan đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ, Haz 15, 2008, 11:23 ÖÖ

« önceki - sonraki »

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ

1972 Yılında Kahramanmaraş'da doğdu. Öğretmen olan babasının görevi nedeniyle 10 yaşına dek Kahramanmaraş ve köylerinde yaşadı. 1982 yılında babasının tayini çıkınca ailesiyle İstanbul'a yerleşti ve eğitimine İstanbul'da devam etti.
Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı ilgi duyan Kıraç'a ilk desteği bağlama çalan babası verdi. Bağlama ile müziğe başlayan Kıraç'a ikinci büyük destek lisedeki müzik öğretmeni Refik Köksal'dan geldi. Müziğe olan ilgisini ve yeteneğini gören Refik Köksal Kıraç'a ilk gitarını hediye etti. 1990 Yılında liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarına girerek Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında Taksim, Harbiye, Kadıköy'deki barlarda çalışmaya başladı. Lise yıllarında ilk beste ve söz çalışmalarını yapan Kıraç 1996 yılına geldiğinde ilk albümü için çalışmalara başladı. TMC Film Müzik Üretim ve Pazarlama A.Ş. ile anlaşan Kıraç'ın ilk albümü "Deli Düş" 1998 yılı Mayıs ayında çıktı. İlk albümden "Dağların Kadını", "Talihim Yok Bahtım Kara", "Ben Yolumu Bulurum" adlı parçalara klip çeken Kıraç kaliteli çalışmasıyla beğeni toplayarak ileriye dönük ilk yatırımını yaptı.Birinci albümüyle Rock müzik dinleyicilerinin gözünde saygın ve sağlam bir yer edinen Kıraç 2000 yılının ilk günlerinde ikinci albümü "Bir Garip Aşk Bestesi" ile bir anda yüz binlerin beğenisini kazandı. İkinci albümden "Gidiyorum" , "Bir Garip Aşk Bestesi" ve "Karahisar" adlı parçalarına klip çekti.
"Bir Garip Aşk Bestesi" albümünün müzikseverlerle buluşmasının ardından üçüncü solo albümünün repertoar çalışmalarına başlayan Kıraç'ın bu arada TMC Müzik sanatçılarından Funda Arar'la birlikte 2001 Şubat ayında "Sevgiliye" adını verdikleri mini düet albümü çıktı. Ağustos ayında 3. solo albümünün repartuvar aşamasını tamamlayarak stüdyoya girdi.

Ağırlıklı olarak Kıraç şarkılarından oluşan "Zaman" albümünde söz ve müziği İskender Doğan'a ait "Kan ve Gül" Aşık Veysel'den "Derdimi Söylesem" ve iki de anonim türkü yer alıyor.

"Zaman" albümü 14 Aralık 2001 tarihinde müzikseverlerle buluştu. Kıraç bu abümündeki Endamın Yeter, Gönül, Yıllar Sonra, Kan ve Gül ve Zaman parçalarına klip çekildi. Kıraç diğer taraftan sevilen televizyon dizisi "Zerda"nın müziklerini yaptı. 2004 Mart ayında "Kayıp Şehir" isimli albümüyle sevenleriyle bir kez daha biraraya geldi..đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ


crazy_kubra

çış tak çıştak bu adamıda seviom :D ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ;K ;-& ;-&

Yoklugunun acısı, Bana seni daha çok sevdiriyor Böyle daha güzel oluyor En azından sonuna kadar yalansız Ve ölümüne gerçek...

ô Š Ł  ε ж

yk bn bunu sewmıom  ;-l)
Beşiktaş'k

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ

olurmu bea kraç sevilmezmii aaa yıp  ;-D
gel bakem gene ceza sana :D

tweety

en çok 100. yıl marşı nı ve birkaç şarkısını seviyorum kıraç'ın   :-*  :1043_papatya_1:

ô Š Ł  ε ж

Alıntı yapılan: DaMaT - Haz 17, 2008, 09:15 ÖS
olurmu bea kraç sevilmezmii aaa yıp  ;-D
gel bakem gene ceza sana :D


yine mi bıktım ama yaaaa  ;=(  ;=(
Beşiktaş'k

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ

bende bi tek 100. yıl marşını sevmiyom :D

tg.dmn

bu adam hakikaten sanatçı yav severim dinlerim
bi gs li olmama rağmen yaptığı 100. yıl marşının müziğini güzel buldum

ô Š Ł  ε ж

işte taraftar bu futbol kardeslıktır  =) ( derler ama unutmayalım yasaklar we kurallar çiğnenmek içindirr :) :) )
Beşiktaş'k

ô Š Ł  ε ж

Beşiktaş'k