GEMLİK'TE BULUNAN BALABAN GÜMÜŞÇÜ HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR(tartışma)

Başlatan nn123, Şub 11, 2011, 01:29 ÖS

« önceki - sonraki »

nn123

Anlatacağım şeyi sabırla okumanızı rica ediyorum ve tanıyor olsanız bile objektif cevap verirseniz sevinirim. İletişim fakültesini bitirdim ve feedback'e çok önem veriyorum. Başımdan geçen hikaye şöyle:

Arkadaşlar yakın zamanda Mavi Boncuk mağazasının yanında, Merve Giyimin karşısında bulunan, Balaban gümüşçüden bir tek taş yüzük aldım. Haliyle tek taş yüzük sürekli kullanılmayacağından önemli günlerde taktım. Bir gün taktm ve 5 dakika geçmeden taşın olmadığını farkettim. Meğerse taş, dolaptan sebze çıkarırken düşmüş. Yani herhangi bir zorlama yok.

Gittim bu gümüşçüye ve taşın düştüğünü söyledim. Önyargıya sahip bir bayan vardı karşımda. Hiç alırken davranılan şekilde davranmadı. O, düşmez dedi daha görmeden yüzüğü. Siz yüzüğün gümüş yerini kırmışsınızdır dedi. Takdir edersiniz ki, tek taşların taşı oynayabilir ve sıkıştırılır, fakat bayan bana böyle bir şey demedi. Getir dedi, ben kırılmadığını söyleyince.

Götürdüm ve baktı, yine kırılmış dedi. Halbuki 3 tane kısa, 3 tane uzun taşı tutan dişleri vardı. Bana yutturmaya çalıştı. Ben de eğer kırılmış olsaydı elimi sürdüğümde bir takılma olurdu dedim, tamamen cilalıydı. Kırılan yerin üstü nasıl cilalı olur.

Herneyse... Bayan bırak yapıştırmaya çalışalım dedi. Geldim tekrar ve olmadı dedi. Ben nasıl olur dedim, söylüyorum biz bişey yapmadık ne yapıcam dedim. Yeni almak zorundasın biz bişey yapamayız dedi bayan. Ben sinirlendim ve sesimi yükseltmeye başladım. Orada bulunan gümüşten asıl anlayan usta da onu biz yapamayız kırmışsınız diyince tamam verin dedim ve aldım yüzüğü diğer gümüşçülere götürdüm. Amacım kırmadığımı kanıtlamaktı. Onlar da ne alakası var kırılma yok, neden bu kadar abartıyorlar sıkıştırsınlar işte dediler.

Tekrar yüzükle birlikte BALABAN gümüşçüye gittim. Ve tamamen onlara şöyle dedim: "Hocam müsait misiniz? Bakın dedim, ben bunu kırmadım söylüyorum size" dedim yapmak zorundasınız dedim. İş inada bindi. Bayan, sen dikkat et konuşmana kaç yaşında biriyle konuşuyosun dedi. Hocam denmez bi kere dedi. Halbuki bize hocalarımız kendinizden iyi gördüğünüz insanlara hocam diye hitap etmeniz onların hoşuna gider demişti. Ben de bayana hocam kelimesini üstün görüdüğüm kişilere kullanırım dedim. Bayan gitgide abartmaya başladı. Sonra ustaya döndüm ve ben ustamla konuşuyorum dedim. Bayanın bişey bilmediğini ima etmek zorunda kaldım. Ustadan özür dileyince tekrar aldı yüzüğü ve baktı, doğru söylüyosun kırılma yok dedi. Yüzüğü yapmaya çalıştı ve olmayınca masaya attı.

Ben iyice sinir oldum ama sustum. Aldı bırak dedi yapıştırırız. Kafamda tamamen oluşturdum, dava açacaktım. Ufacık yüzük yüzünden olanlara bakın. Gittim almaya yüzüğü, taşın parlaklığı kalmamıştı, taşın üstüne kadar yapıştırıcı değmişti. Dalga geçer gibi elime verdiler yüzüğü. Hiçbirşey demeden çıktım.

Siz olsanız bu durumda ne yapardınız? Eminim o taş tekrar düşecek. Ufak demeyin hakkımızı aramadığımızdan bunlar oluyor. Sizin bu BALABAN gümüşçüsü hakkında düşünceleriniz nedir? Hem bu anlatılanlardan önce hem de bunlardan sonra...

nn123


Uğur YUCA

öncelikle yazdılarını harfi harfine okudugumu diyeyim size fikir vereyim tüketici hakları diye dilersen bir ara Alo Tüketici 175 ne yapmalısın diye sana bir bilgi verirler anlattıklarına göre bir tek taş yüzük ile baya ugraşmışsın aslında böyle olması gerekiyorda tüketici haklarını bir araştır derim balaban gümüşçüyü tanımıyorum gürledeki gümüşçüden alırım gümüşleri tekrar geçmiş olsun

nn123

teşekkürler. Mümkünse yaşadıklarımı anlatın. Kimse kandırılmasın. Aslında ekonomilerini baltalardım da işi hukuki yoldan halletmek daha iyi ;=)

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ


nn123


đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ

Alıntı yapılan: nn123 - Şub 13, 2011, 08:09 ÖS
5 TL verseydim yine aynısını yapardım. 20 TL verdim. :)

eheuheueheuheu 20 tl icin canım bu kdr germe kendini bea :)
ben alıverem yenisini sana her esnaf on numra oılcak die bi  kaide varmı sence :)

nn123

Her zaman karşılaştığım cümleler... Kusura bakmayın, ben sizler gibi düşünemiyorum.

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ

Alıntı yapılan: nn123 - Şub 13, 2011, 08:57 ÖS
Her zaman karşılaştığım cümleler... Kusura bakmayın, ben sizler gibi düşünemiyorum.
ozmn alışveriş yaparken ii biyer secicen ..gemlikte 3 tane kuymcu söliiim sana
çkmak.. paşa..... kafkas gerisi boş..
gümüş alıcaksanda 10 lira fazla vericeksin bursadan alıcaksın ;)

Uğur YUCA

Alıntı yapılan: đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ - Şub 13, 2011, 09:11 ÖS
Alıntı yapılan: nn123 - Şub 13, 2011, 08:57 ÖS
Her zaman karşılaştığım cümleler... Kusura bakmayın, ben sizler gibi düşünemiyorum.
ozmn alışveriş yaparken ii biyer secicen ..gemlikte 3 tane kuymcu söliiim sana
çkmak.. paşa..... kafkas gerisi boş..
gümüş alıcaksanda 10 lira fazla vericeksin bursadan alıcaksın ;)

hadi len ne alakası var adam gümüş yerine bakırmı satıyor adam gibi esnaflık yapsın ozmn

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ

babam onu diyom işte gemliktekilerin hepsi benm gibi esnafmı yaffffxD

Uğur YUCA

Alıntı yapılan: đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ - Şub 13, 2011, 09:26 ÖS
babam onu diyom işte gemliktekilerin hepsi benm gibi esnafmı yaffffxD

millet sokakta kazanmıyor parayı lakin nereden bilecek esnafın kötü yada iyi oldugunu alışveriş yapıyor sonuçta

đ Ǻ ώ Ǻ Ŧ


Uğur YUCA


Çakır

evet esnafın iyisini kötüsünü bilemeyiz ama takmayın bu kadarda bir daha gitmezsiniz olur biter..
Güneşi DOĞDUĞU GİBİ, Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ, Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!..

Uğur YUCA

bu işler ciddi konu tüketici mahkemesine gidin arkadaşım bakın örnek bir olay ;

Rakıdan çıkan örümceğe tazminat

Zonguldak'ta Atakan Karalı, 2009 yılı Ağustos ayında evine gelen misafirleriyle içmek için M.Ç.'nin işlettiği bayiden rakı satın aldı. Karalı, misafirleriyle bir kaç duble içtikten sonra, şişe içinde 2 ölü örümcek olduğunu farketti.

Karalı, örümceklerin fotoğrafını çektikten sonra şişeyi bayiye götürüp, parasının ifade edilmesini istedi. M.Ç. bunu kabul etmedi.

Karalı, bunun üzerine avukatı Süleyman Aktaş aracılığıyla, rakıdan örümcek çıkması nedeniyle misafirlerine mahcup olmasının yanı sıra rakı içme zevkinden mahrum kaldığı gerekçesiyle 'Tüketici Mahkemesi' sıfatıyla Zonguldak 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı.

Mahkeme, üretici firmanın tüketici Atakan Karalı'ya 500 TL tazminat, bayiinin de rakının ücreti olan 25.90 TL'yi geri ödemesine karar verdi.

Uğur YUCA