marilyn manson

Başlatan duurock, Eyl 08, 2007, 05:54 ÖS

« önceki - sonraki »

duurock

Gençlik dönemleri
Brian Warner, Ohio'da 5 Ocak 1969'da doğmuştur. Uzun boylu çelimsiz bir çocuktu. Yediği dayaklar sonunda ailesinin rehabilite kararı ile Katolik okuluna giden Warner, ilerleyen zamanlarda Florida'ya taşınma kararı alır. Burada müzik dergisinde yazarlık yapan Warner, sonrasında dönemin ünlu gitaristlerinden Scoth Mitchell ile tanışır. Marilyn Manson'ın ilerleyen dönemlerinde de çok önemli bir isim olan Trent Reznorla da ilk kez gazetecilik döneminde tanışır. Daisy Berkowitz'in de aralarına katılmasıyla kendine grup kurma fikrini ilk kez zikreder.

Marilyn Manson'ın kuruluşu
Grup öncesi, Satan on Fire adlı bir grupta bas gitar çalar ve Mrs. Scabtree'de ise davul çalar. Bu gruplar da daha sonra grup elemanı olacak Twiggy Ramirez ile çalışmaktadır. 1989'da Marilyn Manson & The Spooky Kids kurulur. Çıkardıkları başarılı demolar ile internet ve gazetecilik zamanındaki sağlam bağlantılarıyla hemencecik ün salan, sonrasında şarkı sözleri ile kitleleri kendi saflarına çeken Manson and the Spooky Kids, zaman içerisinde müzisyen değişiklikleri yapar. Sahada sürekli değişen insanlar bir anda grubun imajına dahil olup bir nevi mutasyon geçirirler. Tamamıyla sahne şovundan ibaret olduğu düşünülen Manson ailesi üyeleri yaşam tarzlarıyla da hep gündeme düşmesi bu zamana denk gelir. 1992'de grubun adı Marilyn Manson olarak kısaltılır.

Filmleri
Manson ilk olarak David Lynch'in Kayıp Otoban filminde rol alır. Gözüktüğü diğer önemli filmler Asia Argento'nun The Heart Is Deceitful Above All Things ve Lucy Lui'nin başrolünde oynadığı Rise'dır. Manson, Michael Moore'un silahlanma karşıtı belgeseli Bowling For Columbine'da da görüşlerini açıklamıştır çünkü Columbine katliamının sorumlularından biri olarak Marilyn Manson gösterilmektedir. Manson Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll adlı bir film çekip, başrol oynama planlarını açıklamıştır.

Kitap
Üzerinde uzun süre çalıştığı otobiyografisi olan The Long Hard Road Out of Hell -ki hayat hikayesinin yanında kendi dizaynları da kitabın içerisinde yer almakta- basında herkese + rep verilecek bak +rep ver al fun clubyayılan dedikoduların aksine dinleyenleri kadar nefret edenlerden de çok ilgi gördü. Neil Strauss'un yardımlarıyla yazılan kitap 1998'de yayınlanmıştı.

Sanat
Marilyn Manson 1999'da resim çizmeye de başlamıştı. Şarkı söylemekten çok resim yapmayı daha çok sevmiştir. The Golden Age Of Grotesque adındaki (grubun aynı isimde albümü de vardır) resim sergisini 2002'de açmıştır. Lest We Forget albümünün kapağındaki resim de Marilyn Manson tarafından çizilmiştir.

Aşk Hayatı
Marilyn Manson'ın en önemli ilişkisi Rose McGowan ile olandı. Manson aktris için Mechanical Animals'taki bir çok şarkıyı yazmış ve Posthuman şarkısında onun sesini de kullanmıştır. 2001'de ayrıldılar. Aynı sene Manson model Dita Von Teese ile sevgili oldu ve çift 2004'te evlendi. Para-noir şarkısını da söyleyen Von Teese, 2007'de Manson'dan boşanma davası açtı ve çift aynı sene ayrıldı. Marilyn Manson şu an kendisinden 21 yaş küçük Evan Rachel Wood ile aşk yaşamaktadırlar. Heart Shaped Glasses klibinde beraber oynayan çift, sevişme sahneleriyle dikkat çekmişlerdir. Eat Me, Drink Me albümündeki şarkılar da Evan ve eski eşi Von Teese için yazılmışlardır.

duurock


sacrife

bu adamıda sevmiyorum ya.
paylaşım için saol

kaytan

sweet dreams i dinle,seversin

sacrife

ben adamı  sevmiyorum.şarkılarını degil sweet dreams ıda biliyorum zaten 80 li yılların şarkısı ve çokta güzel

duurock

adamı sevmemek normal ma şarkılarına kimse birşey diyemez.sonuçta dinlediğimiz her şarkıcı sütten çıkma ak kaşık değil.mesela soad üyelerinden hiç haz etmem ama adamlar manyak müzik yapıyorlar....

phaidon

ben ''bu yasakta yokuz yerimizde diye anlıyordum onu uyansakta yokuz yerimizdeymiş duurockun imzasına bakınca anladım :D
konuya dönersek şarkıları güzeL kendisini sevmem :)

adem

bu adamın hastasıyım bunu örnek alırım hep birde marilyn mason'un küçükken tecavuze uğradığını sonra dedesi tarafındanda yapılmaya çalışan o yüzden yatılı okula yolanan bir şizofren olduğunu yazmamışsın ever o adam şizofren kendisi biyografisinde yazmış ordan okudum ;)

larci

TAM PSCOPAT TAM BİR DEWIL   

larci