Yılan bebek(biraz korkunç ama)

Başlatan cezBeT, Ekm 14, 2007, 12:39 ÖÖ

« önceki - sonraki »

cezBeT

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=iuAktiLlDO4[/youtube]

ÇOK ŞAŞIRDIM VE ÜRPERDİM BUNE YA  :o

Allah neler yaratıyo

cezBeT


baphomet

izledim daha önce tüylerim diken diken oldu
Ben İmza Neyim BilmemParnakBassam Olurmu?

RooT


ToRuNcA

abi bu ne bole valla gece gece bayıltcanızmı beni  :(
İnSaNı YaŞlAnDıRaN YıLlAr Deİl UlAşIlMaZ ArZuLaRdıR

RooT

Alıntı yapılan: ToRuNcA - Ekm 14, 2007, 01:05 ÖÖ
abi bu ne bole valla gece gece bayıltcanızmı beni  :(
valla nescafe içiodum bu videoyu açtım izlerken kuscaktım az kala içemedim bile

ToRuNcA

Alıntı yapılan: ŞiMAL - Ekm 14, 2007, 01:07 ÖÖ
valla nescafe içiodum bu videoyu açtım izlerken kuscaktım az kala içemedim bile
vala çok korkunç ama allahın yarattığı şey işte ne diyebilirizki yaşarmı la o :D
İnSaNı YaŞlAnDıRaN YıLlAr Deİl UlAşIlMaZ ArZuLaRdıR

baphomet

İhlas Haber Ajansı yayınladıkları haberin "Harlequin tipi iktiyozis" adlı bir deri hastalığı ile ilgili olduğunu belirtti. Vikipedia.org sitesinde söz konusu hastalığın tanımı şu şekilde yapılıyor.

Harlequin tipi iktiyozis, ender görülen kalıtsal bir deri bozukluğu olup iktiyozis grubu bozukluklardan nonbüllöz iktiyozisin en ağır şeklidir. Yenidoğanlarda sıklıkla ölümcüldür ancak bu bozuklukla doğan ve halen hayatta olan kişiler vardır. Genel olarak cildin aşırı keratinleşmesi olarak tarif edilebilir. Harlequin İtalyan sokak tiyatrosunda palyaçoya benzer bir komedi karakteridir. Bu bozuklukla doğanların yüzlerindeki ifadeler bu karakteri andırdığından bu isim verilmiştir.

Bu bozukluk ile doğanların ciltlerinde kırmızıya çalar renkte, büyük baklava biçiminde pullar bulunur. Buna ek olarak göz ağız kulak gibi dış uzuvlar daralmıştır. Aşırı keratin yüzünden sertleşen cilt hareketi zorlaştırır ve cilt esnek olmadığından çatlar ve enfeksiyonu halinde ölümcül olabilecek yaralar oluşur. Bu bozuklukla doğan bebeklerde göz kapakları ters olarak doğar, doğum sırasında gözün kanamasına ya da hasar görmesine yol açabilir. Dudaklar kuru cilt yüzünden çekilmiştir ve bir palyaçonun gülüşüne benzer bir görünüm içindedir. Kulaklar ve burun gelişmemiş ya da tamamen yok olabilir. Kollar ayaklar ve parmaklar bükülmeye imkan vermeyecek derecede deforme olmuştur ve normalden küçüktür. Çok parmaklılık durumu da bu bozuklukta sıklıkla gözlemlenir.

Bebekler zırhla kaplı ciltlerinin normal ısı kaybını engellemesi yüzünden sıcaklık değişikliklerine karşı oldukça duyarlıdır. Bu hyperthermia adı verilen ve ölümcül olabilen vücut ısısının artması durumuna yol açar. Nefes alma da cildin sertliği yüzünden genişleyemeyen göğüs kafesi yüzünden oldukça zordur. Bu da solunum durmasına veya fenalaşmaya yol açabilir. Ayrıca cilt suyu iyi tutamadığından hastalarda sıklıkla dehidrasyon (su yetmezliği) görülür.

Tedavi

Bu bozukluk eskiden, yukarıda sayılan dehidrasyon, enfeksiyon, solunum bozuklukları ve aşırı ısınma gibi ikincil sebepler yüzünden oldukça ölümcül idi. En çok rastlanan ölüm sebebi ise enfeksiyonlardır. Ancak yenidoğanlara bakım şartlarının iyileşmesi ve Isotrex adlı ilaç sayesinde artık eskisi kadar ölümcül değildir. Halihazırda ergenlik döneminde olan ve hayatta kalan hastalar vardır.

Gerçek aileler

2005 yılında İngitere'de ITV1 de yayınlanan ve pek çok ülkede gösterilen, "Real Families" (Gerçek aileler) adlı bir belgesel yapılmıştır [1]. Halihazırda yaşamakta olan ve bu bozuklukla en uzun süre hayatta kalan Lucy (18 yaş) ve Hannah (15 yaş) Betts ile Dana ve Lara Bowen (8 ve 1½ yaşında) konu alan bu belgeselde onların günlük yaşamları gözler önüne serilmiştir.

Lucy ve Hannah hergün erken kalkıp ciltlerini yumuşatmak ve üretilen fazla keratini ciltlerinden kazımak için 2 saat banyo yapmaktadırlar. Daha sonra tepeden tırnağa bütün vücutlarını nemlendirici krem ile kaplarlar. Öğlenleyin ikinci bir kremleme ve akşam yatmadan önce cildi yumuşatmak için üçüncü bir kremleme yaparlar. Ciltlerinde çatlaklar yüzünden sürekli enfeksiyonlara karşı savaş verirler. Ciltlerindeki keratin tabakası normalin 14 katı hızda üremektedir.

Bu durumun kabaca milyonda bir görüldüğü söylenmektedir. Her 500 kişiden birinde bu bozukluğa yol açan resesif gen vardır. Birbiri ile akraba olmayan ve bu gene sahip iki kişinin bir araya gelmesi ihtimali 250 binde birdir. Bunlardan doğacak çocukların bu bozukluğa sahip olma ihtimali 4'te birdir.

...

Öte yandan bu hastalıktan muzdarip bazı bebeklerin görüntülerinin de internette yer aldığı belirten İhlas Haber Ajansı yetkililerinin ifade ettiği görüntülere ulaşabileceğiniz link adresi: http://www.thefetus.net/page.php?id=1448

DAHA ÖNCE VERİLEN HABER ŞU ŞEKİLDEYDİ

İhlas Haber Ajansı bugün bize göre içeriği oldukça tartışmaya açık bir haber servise sundu. Ancak biz tüm çabalarımıza rağmen haberi asıl kaynağından doğrulatamadık. Yıllardır şehir efsaneleri ve hurafe ile mücadele eden bir site olarak haberin asparagas olduğuna eminiz. Bunu özellikle belirtmekte yarar görüyoruz.

Ancak bir söylencenin nelere yol açabileceğini göstermek açısından da Haberi İHA'nın servis ettiği haliyle olduğu gibi aynen aktarıyoruz:

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde bir hastanede 10 gün önce Hasiba Kavarci isimli kadının 7. kızı olarak dünyaya gelen bebek, görenleri hayretler içinde bıraktı.

Adeta bir "yılanı" andıran bebeğin doğumunda görev yapan doktorlar bile açıklama yapmakta güçlük çekti.

Doğumun meydana geldiği güne kadar kontrollerine düzgün olarak devam eden kadının bebeğinde herhangi bir problem görülmediğini belirten hastane yetkilileri, hiç erkek çocuğu olmayan anne Hasiba Kavarci'nin 7. kız bebeği dünyaya getirecek olmaktan dolayı üzüntülü olduğunu ifade etti.

Annenin kocasının erkek evlat veremediği için kendisini terk etmesinden korktuğunu belirten hastane yetkilileri, doğacak bebeği kastederek doğumdan birkaç gün önce, "Evde altı tane var, yedinci yılan geliyor" şeklinde konuştuğunu iddia etti.

Bebeğin şeklini gören anne ve baba şoka girerken, hastane yetkilileri 10 günlük bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.
Ben İmza Neyim BilmemParnakBassam Olurmu?

RooT

Alıntı yapılan: ToRuNcA - Ekm 14, 2007, 01:08 ÖÖ
vala çok korkunç ama allahın yarattığı şey işte ne diyebilirizki yaşarmı la o :D
la yaşamaması lazım onun  :D o büyüyünce senide benide yer olm  ;D

RooT

baphomet  paylaşım için tşk ederim bizi aydınlattın bilgilendirdiğin için  ;)

baphomet

Ne Demek Mustafam BöyLe Konularda bazen insanLarı biLgilendirmekte gerekiyor
Ben İmza Neyim BilmemParnakBassam Olurmu?

cezBeT

ewet ben teşekkür ederim bopahmet abi benim vidyomun üstüne iyi oldu  :D

sacrife


discojey

şuan ki halimize şükretmemiz lazım.....eness süpersin...

serhat

allahım bune yaa cok ıgrenc  allahım sen bızı koru yarabbi  :x(

serhat