İŞTE KİMİ BİTKİLİERİN YARARLARI

Başlatan bucakmagduru, Eyl 19, 2007, 02:26 ÖS

« önceki - sonraki »

bucakmagduru

ELMA:
Sinirleri ve adaleleri kuvvetlendirir. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Hamilelerin bulantı ve kusmalarını azaltır. Hastalıkların çabuk geçmesini sağlar. İdrar söktürür, vücutta biriken zararlı maddelerin atılmasında yardımcı olur. Böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesine yardım eder. Kanı temizler. Kolestrolü düşürür. Damar sertliği ve kalp krizlerini önler. Kandaki şeker miktarını düşürür. Kabızlığı giderir. Şeker hastaları için faydalıdır. Dizanteri ve paratifoda iyileşmeye yardımcı olur. Öksürüğü keser. Kompostosu ateşi düşürür. Susuzluğu keser. Uçukları geçirir. Cildin taze ve güzel kalmasını sağlar. Göz ve kulak ağrılarında da kullanılır.
HURMA:
Bedeni ve zihni gelişmeyi sağlar. Besleyicidir. Kansere karşı koruyucudur. Zihni yorgunluğu giderir. Anne sütünün, bol ve besleyici olmasını sağlar. Boğaz ağrılarını keser. Bronşit, öksürük ve soğuk algınlığının şikayetlerini giderir. Kemik hastalıklarında faydalıdır
HARDAL:
Beyne veya akciğerlere kan hücum etmesi hallerinde faydalıdır. Bronşit ve zatürreeden doğan şikayetleri giderir. İç organlarda biriken kanı dışarı çeker. Sofrada kullanılan hardal ise hazmı kolaylaştırıp, kabız olmayı önler.
ÇİĞDEM:
İdrar söktürür. Kabızlığı giderir. Tavsiye edilen dozdan fazla kullanılmamalıdır.

bucakmagduru


RooT

tütün:
beyni rahatlatır,uyuşturur, sinirleri ütüler, tek zararı süründürür zaman sonra ve öldürür çabucak ama her güzel şeyin bedeli olduğu gibi bununda bir bedeli var

esrar:
tütünün içine katılıpta içilen ve halk dilinde cigara,cigaralık,nevale,sigaralık, vb. diye nitelendirilen bir bitkidir. genellikle sütle beslenen bu bitkinin etkileri beyni inanılmaz uyuşturur ucurur ,triplere sokar,güldürür ağlatır insanıon pisikolojisine göre değişir, zararlarıda tıpkı sigara gididir  öldürür süründürür.

arslan-musti

paylaşım için saolunda   elmanın faydalarını  okuyunca  bı an  ölumzsuzluk  ıksırımı   bu dedım    amma   övmüşünüz   :D  ama  elma kabuğunun kanserı  önlediğini yazmamışsınız  bıde  ınsanın uykusunu getırır .
YA KENDİNE  GEL YADA BİSE GİDELİM xD"

arslan-musti

YA KENDİNE  GEL YADA BİSE GİDELİM xD"