• Welcome to Gemlik Forum - Gemlik'in Paylaşım ve Tartışma Platformu. Please login or sign up.
 

Recent posts

Pages1 2 3 ... 10
1
Diğer tavsiyeler / Minik bir destek onları çok mu...
Last post by nullsix - Nov 27, 2020, 08:20 pm
Minik bir destek onları çok mutlu edecek

Yaşanan pandemi süreci dolaysıyla yarım kalan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'ndeki midilli barınağı desteğinizi bekliyor.

Tüm dünyayı hem sağlık hem de ekonomik olarak derinden etkileyen pandemi süreci maalesef devam ediyor. Covid -19 salgını sadece insanlığı değil minik dostlarımızı da etkilemiş durumda. Pandemi sürecinde en çok mağduriyet yaşayan yerlerden biri de hayvanat bahçeleri ve onların sakinleri oldu.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'nin minik dostları da bu mağdurlardan ve yardımlarınızı bekliyor. Pandemi öncesinden yapımına başlanan çocuk hayvanat bahçesi bölümünün önemli bir parçası midilli barınağı ve parkurları maalesef bitirilememiş vaziyette. 50 bin TL'lik bitirme masrafı olan proje hayvanseverlerin desteğini bekliyor.

2
Serbest Mekan / Aşk Acısı Nasıl Geçer?
Last post by pcshift - Nov 27, 2020, 04:02 pm
İnsanlar dönem dönem karşı cinslerine duygusal ilgi duyarak bunu sevgi ile bütünleştirerek aşka dönüştürebiliyorlar. Aşk acısı da bununla beraber olumsuzlukların gerçekleşmesi ile insan yaşamında ortaya çıkabilen doğal bir olgu olarak kabul edilir. Peki bu Aşk acısı nasıl geçer? Bunun cevabına ulaşmanız için oldukça faydalı bir kaynak ile ilgili sizlere bilgiler vereceğiz.
3
Serbest Mekan / Trendyol İndirim Kodu
Last post by pcshift - Nov 27, 2020, 03:58 pm
Trendyol mağazasının yapmış olduğu yenilikçi alışveriş politikası sayesinde trendyol indirim kodunu kullanan müşteriler daha memnuniyet içerikli alışverişlere imza atıyor. Fiyatların piyasanın çok daha altına sunulduğu ürünler sayesinde trendyol indirim kodunu kullananların en büyük avantajı uygun fiyat ve cazip ödeme seçenekleri olmaya devam ediyor. Birbirinden hesaplı fiyatların yer aldığı trendyol ürünleri için ücretsiz kuponlar bu haberimiz içeriğinde saklı.
4
Serbest Mekan / Eşleşme Uygulamaları
Last post by pcshift - Nov 27, 2020, 03:53 pm
Sevginin yaşamımız da etkisi ve önemi oldukça fazla. Aşırı ilgi ve mutluluğun beraberinde doğurduğu karşı cinse ilgi duyma arzusu kişi yaşamında her zaman 2. Kişi arayışında olduğu gerçeğini doğrular. Kendisine uygun eş için eşleşme uygulamalarına ihtiyaç duyan bekar erkekler ve bekar bayanların eşleşme uygulamalarını ücretsiz ve güvenilir olarak kullanabileceği platform hizmetinize sunulmuştur.

Site adresi : https://enpatika.com/eslesme-uygulamalari/
5
Serbest Mekan / Make Money Online with Ysense
Last post by gemeng - Nov 27, 2020, 02:55 pm
What is Ysense?

Ysense is a website formerly known as Clixsense and has been making money from the internet since 2007. Although it is known as a site to make money by filling out surveys, you can easily earn money by playing games and doing simple tasks thanks to this site.

Click to start making money with YSENSE

Ways to Make Money Online with Ysense

Thanks to Ysense, which is one of the most important auxiliary sites for those who want to make money from the Internet, you can find many different survey companies together and you can make money by filling out the surveys that suit you. Does it make money just by completing surveys? No, of course. Sometimes you can earn money by playing games, sometimes by doing a simple task and sometimes just by downloading an application to your phone.

Click to start making money with YSENSE

Making Money by Taking Surveys

Many different survey sites have been brought together for those who want to make money by filling out surveys with Ysense. When you enter the main page of the site, you can see the surveys that are suitable for you by clicking the "Complate Surveys" option under the "Surveys" option. In addition to the surveys, it is also written how much money you will earn and how many minutes the survey will take. Payments are made in Dollars and an average survey charges around $ 0.50.

Many sites on the Internet say that you can earn money by filling out surveys. We offer you sites that really make money by trying many of them. In this way, you do not waste time in vain with sites that do not make enough money.

Click to start making money with YSENSE

Making Money by Playing Games

When you click on the "Offers" option on the main page, you will come across many different offers on many different sites. You can earn money when you click on the offer that suits you and apply what is written there. Offer content and fees vary widely. For example, he wants you to download an application to your phone in one of the offers there. If you download the application to your phone, it saves 0.10 Dollars. In another offer, he asks you to download and play a game on your phone. When you reach the level determined in the game you play, it makes you pay 35 Dollars. Therefore, making money by playing games with Ysense becomes real.

Click to start making money with YSENSE

Making Money By Task

It is also possible to earn money by working with Ysense. You can earn money by doing small simple tasks by clicking the "Tasks" option on the home page. The tasks here are also sent by the micro-mission site, formerly known as "Figure Eight" and later bought by the company "Appen". The money you earn for these tasks is accumulated in your Ysense account.

Click to start making money with YSENSE

Extra: Daily Checklist Bonus

When you enter the Ysense homepage, you will see a box titled "Daily Checklist Bonus" on the right side of the page. The Turkish equivalent of this is the "Daily Checklist Bonus". The Daily Checklist not only helps you keep track of your daily ySense activity, it also rewards you for being an active ySense member. In other words, thanks to this box, you can learn how much and what transactions you have done; You can earn bonuses by completing the transactions under the heading "REQUIREMENTS". For each day you complete your Daily Checklist, a bonus of up to 16% is added to your account balance at the end of that day. The bonus amount you can earn is unlimited; it just depends on your activity.

Click to start making money with YSENSE

Ysense Instant Notification Application (Addon)

Thanks to the Ysense Addon Google Crome extension, you can get instant notifications when there is any survey or task on the site. This is important for site users because all surveys and tasks are sent within a certain quota. With this extension, you can complete your task and earn money as one of the first notifications. It is not limited to these. With the Ysense Addon extension, you can easily track how much money you have made in total, how much money you have earned on the day you were or the previous day.

Click to start making money with YSENSE
6
Serbest Mekan / Perde Modelleri 2021 - Fon ve ...
Last post by pcshift - Nov 26, 2020, 05:07 pm
Yeni evlenecek çiftlerimize özel perde modelleri 2021 tasarımları arasından tanıtımını yaptığımı birçok ürün oldukça beğen toplayacak gibi görünüyor. Fon perde modelleri 2021 tasarımları evlerinizin şıklığına ortak olarak sizin daha farklı bir tasarımla misafirlerinize karşı sunumunuzu ortaya koyacak. Tül perde modelleri 2021 tasarımları ile perdelerinizin gündüz görünümleri eşyalarınız ile birebir uyum sağlayarak, hoş sohbet ortamlarını daha renkli hale getirmenize olanak sağlayacak.

Site adresi : https://www.perdemodelleri.org/2020-trend-perde-modelleri/
7
Serbest Mekan / Pubg Hile Satın Al
Last post by pcshift - Nov 26, 2020, 05:04 pm
Pubg hile satın alarak oyun içerisinde farklı avantajlardan yararlanmak istemezmiydiniz? Evet yanlış duymadınız sizde pubg hile satın al özelliğini kullanarak, oyunu daha farklı boyutta güçlü olarak oynayabilir ve yenilmez olabilirsiniz. Arkadaşlarınıza kendinizi ispatlamak için pubg hile satın al hizmetini kullanarak onlarca bu oyunda yenilmez bir rakip olduğunuzu yeniden gösterin!

Site adresi : https://www.pubghilesatinal.com
8
Serbest Mekan / Faturalı Hatta Kredi
Last post by pcshift - Nov 26, 2020, 05:00 pm
Faturalı hatta kredi imkanından faydalanmak için yapmanız gereken tüm detaylar bu haberimizde! Sizde faturalı hatta kredi avantajından yararlanmak ve herhangi bir alışverişinizde bunu kullanabilmek için belirli aşamalarda işlemleri gerçekleştirmiş olmanız gerekmekte. Faturalı hatta kredinin püf noktalarını öğrenmek için hemen internet site bağlantılarımızdan bizlerle irtibat kurmanız yeterlidir.

Site adresi : https://faturalihattakredi.org
9
Alemden Haberler / Xiaomi knows no boundaries any...
Last post by gemeng - Nov 25, 2020, 11:26 pm
Xiaomi announced that it broke 15 records in 2020. It seems that now Samsung should fear Xiaomi instead of Huawei.

Xiaomi, one of the rising names in the smartphone market, strengthened its strength in 2020. For many companies and names, 2020 was not very auspicious. Finally, the legendary football player Maradona passed away in 2020.

But unlike the majority, Xiaomi broke the record on record in 2020. In the statement made by the Chinese manufacturer, it was stated that 15 different records were broken in 2020.

Total revenue reached RMB 72.2 billion, annual growth rate was 34.5%
Adjusted net profit reached RMB 4.1 billion, annual growth rate was 18.9%
Smartphone revenue reached RMB 47.6 billion, annual growth rate was 47.5%
Smartphone sales reached 46.6 million units, with an annual growth rate of 45.3%
Foreign market revenues
International IoT and lifestyle product revenues
Overseas internet services income
Overseas MIUI MAU (monthly active users)
Internet services advertising revenues
Global MIUI MAU (monthly active users)
Smart TVs and Mi Box MAU (monthly active users)
The number of connected IoT devices on the AIoT platform (excluding smartphones and laptops)
Number of users with five or more devices connected to Xiaomi's IoT platform (excluding smartphones and laptops)
Mi Home app MAU (monthly active users)
AI Assistant MAU (monthly active users)

It seems that Samsung will not be able to maintain its title as the world's top selling phone company for many years. Because Xiaomi is growing very quickly. If it goes on like this, Samsung will hand over the leadership seat to Xiaomi for 2 years. This seems like an inevitable end.
10
Serbest Mekan / Bitcoin Hesabı Açma
Last post by pcshift - Nov 25, 2020, 06:11 pm
Günümüzün en yaygın olarak kullanılan kripto para birimlerinden Bitcoin hesabı açma işlemi için yapmanız gerekenler oldukça basit. Sizde Bitcoin hesabı açma işlemi için saatlerce vakit harcamak yerine tek tıkla size tüm işlemleri detaylıca aktaracak bir kaynaktan bilgi almak istemez miydiniz? Bitcoin hesabı açma işlemini hızlı ve güvenilir kaynaklardan öğrenmek için web sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Site adresi : https://bitcoinhesabiacma.com
Pages1 2 3 ... 10